Ciocia Domi Dominika Rząd
Cześć. Jestem Dominika.

Dzieci w przedszkolu mówią na mnie CIOCIA DOMI

Pamiętasz węża boa, który trawił słonia w Małym Księciu? Jestem Dominika Rząd i codziennie uczę dzieci i uczę się od dzieci – jestem przedszkolanką, ciocią Domi.

Prawie zostałam architektem, ale władze Uniwersytetu Warszawskiego rozwiązały mój kierunek. I tak, już ponad dekadę uczę dzieci. Najpierw w żłobku, później w przedszkolu.

Każdy mój dzień, to połączenie dwóch światów: dorosłego i dziecięcego. Magii, cudów i niczym nieograniczonej wyobraźni oraz wiedzy, konwencji i rutyny.

Szalona, wykraczająca ponad schematy, dziecięca kreatywność to chyba najwspanialsza rzecz na świecie. Praca z nią, wymaga jednak pewnej ostrożności i właściwego podejścia. Dla mnie, niezastąpionym elementem pracy, są między innymi drewniane zabawki. Dzięki nim, pobudzam kreatywność moich maluchów. Uczę logicznego myślenia, rozwijam ich zdolności manualne. Wpływam na dziecięce zmysły i pomagam poznawać świat poprzez doznania sensoryczne – słuch, dotyk i węch.

Z wykształcenia i zawodu jestem pedagogiem. Pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Mam za sobą liczne kursy z zakresu rozwijania sprawność motorycznej i manualnej dzieci, integracji sensorycznej, pracy w grupie, pracy indywidualnej, psychologi dziecięcej.

Prywatnie robię.. to samo. Tylko, że z moimi dwiema córkami, Marianną i Antoniną. Czasami, muszę używać mojej wiedzy także na mężu Rafale 😉

Jestem fanatykiem Formuły 1 i uważam, że czerwone auta są szybsze niż niebieskie. Uwielbiam włoskie jedzenie i zabawy z Bellą – naszym rodzinnym owczarkiem belgijskim (groenendael). W wolnych chwilach cieszę się pracą i możliwością spędzania czasu w moim ogrodzie. Uwielbiam w nim czytać i przenosić się do światów wyobraźni, które tak kocham rozwijać u dzieci.

Cieszę się, że rozważasz zakup drewnianej zabawki, która wspomaga rozwój dziecka. Zapraszam Cię:

  • na mojego bloga, gdzie każdy obecny i przyszły rodzic znajdzie przydatną wiedzę z zakresu kreatywnych zabawa z dziećmi, drewnianych zabawek oraz oraz rozwoju maluchów,
  • do sklepu i poznania oferty zabawek drewnianych.